Jedyne takie muzeum. Odzyskana pamięć o Powstaniu Warszawskim Pobierz plakat

Polecamy

17 września 2014 Klub Gzety Polskiej zaprasza kliknij aby powiększyć 17 września 2014 Kresowe Westerplatte kliknij aby powiększyć 29 września 2014 Dziedzictwo sprawiedliwych kliknij aby powiększyć 30 września 2014  WYKLĘCI - NIEZŁOMNI. PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ NASZYM  BOHATEROM kliknij aby powiększyć

Klub Wtorkowy - strona archiwalna

Kino Odkrywców Historii

DlaPamieci.pl

SPOTKANIA

Żołnierz, renegat, historyk.... -»

9 września 2014 Żołnierz, renegat, historyk. O Kazimierzu Rosen-Zawadzkim

Żołnierz, renegat, historyk. O Kazimierzu Rosen-Zawadzkim.

„Żołnierz, renegat, historyk” - o Kazimierzu Rosen-Zawadzkim (w ramach cyklu Sylwetki Niezwykłe). Gościem Klubu był dr hab. Tadeusz Rutkowski (IH UW).

godz. 18 - „Wydarzenia miesi... -»

2 września 2014 godz. 18 - „Wydarzenia miesiąca”, godz. 19 - „Rzeczpospolita Partyzancka”

cz.1. spotkania - „Wydarzenia miesiąca” cz.2. „Rzeczpospolita Partyzancka”

Henryk Pomykalski, Stanisław Piwowarski oraz Józef Belski (przew. Stowarzyszenia Żołnierzy AK Koło w Kazimierzy Wielkiej).

Kamieniem w komunę -»

1 lipca 2014 Kamieniem w komunę

Kamieniem w komunę

Gościem Klubu był Apolinary Baca (historyk niezależny, autor książki o niezależnych środowiskach młodzie-żowych).

Wydarzenia roku komentują -»

24 czerwca 2014 Wydarzenia roku komentują

Paweł Jasica (dziennikarz niezależny), Piotr Legutko (Gość Niedzielny), Witold Gadowski (wSieci), Ryszard Kapuściński (Gazeta Polska), Dobrosław Rodziewicz (dziennikarz niezależny).

Premiera książki pt. Kości... -»

17 czerwca 2014 Premiera książki pt. Kościół

Gośćmi Klubu byli Artur Dmochowski (autor książki, historyk, publicysta, twórca TVP Historia) i Piotr Legutko (szef krakowskiej redakcji „Gościa Niedzielnego”, wiceprezes SDP). Spotkanie prowadził Mariusz Pilis

Nie ma wolności bez Solidarno... -»

10 czerwca 2014 Nie ma wolności bez Solidarności

Nie ma wolności bez Solidarności

Gościem Klubu był Wojciech Grzeszek (przewodniczący Zarządu Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność”). Spotkanie prowadził Adam Kalita.

Alternatywne obchody 25-lecia ... -»

7 czerwca 2014 Alternatywne obchody 25-lecia wyborów

Debata ekspercka - Debata dziennikarska - Koncert Kaczmarski 25 lat później

godz. 12 - Debata ekspercka Jadwiga Staniszkis, Ryszard Legutko, Henryk Głębocki, Jan Polkowski, Aleksander Surdej, godz. 16.oo - Debata dziennikarska Witold Gadowski, Cezary Gmyz, Jerzy Jachowicz, Tadeusz Isakowicz-Zaleski, 19.oo - Koncert Kaczmarski 25 lat później Trio Łodzko-Chojnickie

Pod obserwacją i na podsłuch... -»

3 czerwca 2014 Pod obserwacją i na podsłuchu.

Pod obserwacją i na podsłuchu.

Doktor Monika Komaniecka – „Pod obserwacją i na podsłuchu. Rzeczowe środki pracy operacyjnej aparatu bezpieczeństwa w województwie krakowskim w latach 1945-1990”.

Ekonomia i sukces / O książ... -»

26 maja 2014  Ekonomia i sukces / O książce Mariana Kalety / Koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego

17.30 Ekonomia i sukces / 18.00 O książce Mariana Kalety Wł. Tyrański / 18.30 Koncert P. Piekarczyka i L. Czajkowskiego: Żołnierze niezłomni. Podziemna Armia powraca

18.00 Koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego: Żołnierze niezłomni. Podziemna Armia powraca

Wydarzenia miesiąca – Wokó... -»

20 maja 2014 Wydarzenia miesiąca – Wokół wyborów.

komentowali: Mariusz Pilis (dziennikarz niezależny), Artur Dmochowski (dziennikarz niezależny) oraz Ryszard Kapuściński (niezalezna.pl).

Hugo Kołłątaj jakiego nie z... -»

13 maja 2014 Hugo Kołłątaj jakiego nie znamy oraz 1 i 3 Maja w wiadomościach

Gościem Klubu była dr Monika Maludzińska oraz Barbara Bubula

18.oo - "Hugo Kołłątaj" jakiego nie znamy oraz 19.oo - "1 i 3 Maja w wiadomościach"

10 lat Polski w UE. Sukcesy, P... -»

6 maja 2014 10 lat Polski w UE. Sukcesy, Porażki i Przyszłość.

Gościem klubu był prof. Ryszard Legutko (europoseł PiS).

O mechanizmach, paradokskach oraz sposobach realizacji polskich celów w PE opowiadał europoseł prof. Ryszard Legutko.

Zamach na Lenina. Krótka hist... -»

29 kwietnia 2014 Zamach na Lenina. Krótka historia Ruchu

Zamach na Lenina

Gośćmi klubu byli Jacek Wegner (autor książki, dziennikarz, wykładowca) oraz Elżbieta Królikowska-Avis (dziennikarka, pisarka, tłumaczka, opozycjonistka w PRL).

Wydarzenia miesiąca, Rewolucj... -»

22 kwietnia 2014 Wydarzenia miesiąca, Rewolucja odpadowa

Wydarzenia miesiąca oraz Debata Krakowska

18.oo Wydarzenia miesiąca komentowali: W. Gadowski, R. Kapuściński, W. Tyrański
19.oo Rewolucja odpadowa w Polsce. Czy to jej koniec?