Gościem Klubu był Dmytro Antoniuk (dziennikarz, współpracownik „Kuriera Galicyjskiego” oraz „Słowa Polskiego”, tłumacz, korespondent Radia WNET).

„Zamki i rezydencje na Ukrainie związane z Polską”
Dmytro Antoniuk to autor sześciu przewodników po Ukrainie i dwutomowego dzieła „Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie” (wydanego w latach 2011-2012, zarówno po ukraińsku, jak i po polsku), którego kontynuacją i uzupełnieniem jest wydany ostatnio album „Zamki i rezydencje na Ukrainie związane z Polską”. Autor przygotowuje obecnie polskie tłumaczenie tej książki. Spotkanie poprowadzi Magdalena Maliszewska.

***

Dmytro Antoniuk zaprasza nas w podróż po wyjątkowych zakątkach Ukrainy. W swojej książce opisuje aż 120 pałaców, 96 zamków i twierdz oraz 293 pozostałości zabytkowych rezydencji. Autor przygotował także interaktywną mapę wszystkich opisywanych obiektów zawierającą zdjęcia, które nie zmieściły się w książce.
Na spotkaniu będzie możliwość zakupu albumu i tym samym wsparcia wydania polskiego oraz Sił Zbrojnych Ukrainy.