Gościem Klubu był Krzysztof Ridan (reżyser filmowy oraz montażysta obrazu i dźwięku filmowego. Zrealizował kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i reportaży emitowanych w telewizji publicznej.

„Odwet” - projekcja filmu dokumentalnego.
Film opowiada o tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w 1983 r. w Nowej Hucie i o unikatowej w historii PRL akcji odwetowej za śmierć kolegi Ruszarda Smagura. Dla ówczesnych władz była to sytuacja wyjątkowa. Nikt nie spodziewał się tak spektakularnej akcji ze strony mieszkańców Nowej Huty. Obawiano się dalszych konsekwencji wydarzeń, jeszcze tego samego dnia powołano specjalną grupę operacyjną w celu znalezienia sprawców.

***
Śp. Kazimierz Kubrak powiedział: „Wystarczyło jedno pociągnięcie palca i zemsta byłaby dokonana... ale myśmy nie walczyli po to żeby zabijać, tylko żeby już nigdy w życiu nie dochodziło do zabijania, żeby Polak, przeciwko Polakowi, nie występował...”.

***

Krzysztof Ridan montował i udźwiękawiał filmy fabularne i dokumentalne wielokrotnie nagradzane na festiwalach krajowych i zagranicznych. Od wielu lat realizuje Nowohucką Kronikę Filmową. Reżyser i montażysta słuchowisk radiowych dla dzieci z serii „Historia dla dzieci” oraz „Legendy krakowskie”. Wykładowca w AMA Film Academy w Krakowie. Od wielu lat prowadzi warsztaty filmowe i muzyczne dla dzieci i młodzieży w ramach Akademii Młodego Widza w krakowskim kinie Sfinks.).

Spotkanie prowadził Adam Kalita.