Gościem Klubu był żołnierz Armii Krajowej Inspektpratu „Maria” 106 Dywizji Piechoty – kpt. Jan Lohmann ps. "Feliks". Spotkanie poprowadzi Adam Kalita i Łukasz Miszczyński.

Jan Lohmann (ur. 2 lipca 1925 w Seceminie) – polski poeta i prozaik, członek Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłośc” Obszaru Południowego w Krakowie, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Studiował na Wydziale Rolnym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W okresie II wojny światowej był członkiem AK, działał w oddziale „Skrzetuski” pod pseudonimem Feliks. Współzałożyciel Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy AK, który wszedł następnie w skład Światowego Związku Żołnierzy AK. Jako poeta debiutował w 1959 na łamach dwutygodnika „Kamena”, pierwsze publikacje prozatorskie zamieścił w tym samym roku w miesięczniku „Odra”.

Proza:
– Piąte przykazanie
– Na lewo jest Wschód (dwa tomy)
­– Niech żyje zając
– Najpiękniejsze i nie najpiękniejsze na 10 bezcennych godzin
– Ambaras
– Agora (2012 – zbiór wspomnień i wierszy
–  Poezja
– Powrót
– Spotkania z miastem
– Chłopiec z lasu, podzwonne
– Spotkanie z Matką Boską
– Niezawisłość nad Wisłą
– Nasz Dom
– Powrót
– U początku
i ostatnio wydany tomik pt. Chce mi się żyć.