Gościem Klubu był żołnierz Armii Krajowej Inspektoratu „Maria” 106 Dywizji Piechoty – kpt. Jan Lohmann, ps. Felix oraz poeta Janusz Lachowicz, aktor Andrzej Róg, Łukasz Miszczyński – przyjaciel Jana Lohmanna.

„Chce mi się żyć”.

Spotkanie Krakowskiego Klubu Wtorkowego w Pubie Róg Brackiej i Reformackiej, ul. Reformacka 3 we wtorek, 18 czerwca 2024 r. prowadziła Małgorzata Janiec.

Jan Lohmann (ur. 2 lipca 1925 w Seceminie) – polski poeta i prozaik, członek Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłośc” Obszaru Południowego w Krakowie, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.
Studiował na Wydziale Rolnym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W okresie II wojny światowej był członkiem AK, działał w oddziale „Skrzetuski” pod pseudonimem Feliks. Współzałożyciel Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy AK, który wszedł następnie w skład Światowego Związku Żołnierzy AK. Jako poeta debiutował w 1959 na łamach dwutygodnika „Kamena”, pierwsze publikacje prozatorskie zamieścił w 1960 roku w miesięczniku „Odra”.

Wybrana twórczość

Powieści:

– V przykazanie (1986)

– Na lewo jest Wschód (1995)

Poezja:

– Powrót (1968)

– Spotkania z miastem (1972)

– Chłopiec z lasu. Podzwonne (1976)

– Nasz Dom (1982)

– Niezawisłość nad Wisłą (1986)

– Spotkania z Matką Boską (1997)

– U początku (2002)