Gośćmi Klubu byli Artur Dmochowski (autor książki, historyk, publicysta, twórca TVP Historia) i Piotr Legutko (szef krakowskiej redakcji „Gościa Niedzielnego”, wiceprezes SDP). Spotkanie prowadził Mariusz Pilis (autor filmów, m.in. "List z Polski" i "Bunt stadionów").

Autor Kościoła "Wyborczej" przeanalizował główne nurty podejmowane przez „Gazetę Wyborczą”, tematy związane z udziałem Kościoła w życiu Polski m.in. zaangażowanie w politykę, konkordat, kwestię aborcji. Oparł się na bardzo bogatym materiale faktograficznym, ilustrując swój tekst wieloma cytatami - prześledził setki artykułów, 7 000 numerów pisma  wydanych od 1989 r.

Artur Dmochowski szuka odpowiedzi m.in. na pytania: Co łączy Adama Michnika z Jerzym Urbanem? Który z nich jest skuteczniejszy i dlaczego? Jakich metod używają przeciwnicy Kościoła w mediach? Jakie jest drugie dno głośnych afer pedofilskich i finansowych?

gdzie kupić? -»