Gościem Klubu był Adam Kwaśny (pisarz, podróżnik i scenarzysta, prezes Towarzystwa Przyjaciół Kuby – LaCompañía Cubana, członek Unii Literackiej i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich). Spotkanie prowadził Adam Kalita.

Piękny mamy dzień w Hawanie – to najnowszy pokaz Adama Kwaśnego, nawiązujący do powieści o takim samym tytule, która ukazała się nakładem wydawnictwa solecki & la compañía.
Hawana, opierająca się huraganom, pirackim rajdom i uderzeniom oceanu, rozbudza wyobraźnię. Nazywana miastem światła i ruin, za każdym razem wita uderzeniami gorąca, słodkim zapachem palonej ropy, zgiełkiem jazzu i głośnej ulicy. Wędrówka przez Hawanę jest ekscytująca, podobnie jak jej dzieje i sekrety. Pokazy Adama Kwaśnego ściągają publiczność na festiwalach, w klubach podróżniczych i bibliotekach. Autor książki "Pięknymamy dzień w Hawanie" ma naturalną zdolność prowadzenia fascynujących narracji. Był też gościem wielu rozgłośni radiowych i programów telewizyjnych.