Spotkanie w Krakowskim Klubie Wtorkowym w dniu 9 maja 2023 r. „Nasz Mietek”. Gośćmi klubu byli reżyser filmu Krzysztof Brożek oraz Edward Nowak. Spotkanie prowadził Adam Kalita.

W Krakowskim Klubie Wtorkowym odbył się kolejny z serii pokaz filmu poświęconego Mieczysławowi Gilowi - pt. „Nasz Mietek. Mieczysław Gil”.
Po pokazie miała miejsce dyskusja o postaci M. Gila i strajku 1988 r. w Hucie im. Lenina.
Pokaz filmu był częścią bogatych obchodów 35 rocznicy strajku kwietniowo-majowego 1988 r. w Nowej Hucie, który doprowadził do ujawnienia się struktur NSZZ Solidarność w Hucie im. Lenina, a za tym przykładem - w zakładach całej Polski.
***
Głównymi partnerami obchodów jest strona Związkowa NSZZ Solidarność w postaci:
Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Solidarność – Komisja Krajowa, Przewodniczący Piotr Duda,
NSZZ Solidarność Region Małopolska - przewodniczący Adam Lach,
Komisja Robotnicza Hutników NSZZ „Solidarność” - przewodniczący Roman Wątkowski.
***
Główne uroczystości, konferencja, pokazy filmu, dyskusje panelowe zostały zrealizowane dzięki wsparciu ze strony Programu Dotacyjnego „Niepodległa” 2023.

Spektakl, koncert oraz wystawy plenerowe były możliwe dzięki wsparciu z Programu Patriotyzm Jutra 2023.