Warto być Polakiem

PONIEDZIAŁEK – 15 KWIETNIA / NAMIOT:

15:00 – Wydawnictwo Pressje – „Dziedzictwo wizji politycznych Prezydenta Lecha Kaczyńskiego”.

16:00 – Spotkanie z redaktorem naczelnym tygodnika „Gazeta Polska” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”, p. Tomaszem Sakiewiczem. Dalsza część spotkania – wraz z promocją książki naszego Gościa – „Partyzant wolnego słowa” – od 17:00 w Sali Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” (Macierz Lwów), ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 27 (I piętro). Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdą Państwo na stronie: http://www.krakowniezalezny.pl/15-kwietnia-poniedzialek-1700-redaktor-tomasz-sakiewicz-w-krakowie

17:00 – Projekcja filmu „Prezydent” Joanny Lichockiej.
18:00 – Poseł na Sejm RP Andrzej Duda – „Moje lekcje polityki u Lecha Kaczyńskiego”.
19:00 – Witold Gadowski – promocja książki „Wieża komunistów”, czyli przemilczane sprawy o których wielu Polaków dziś nie wie, a powinno.

WTOREK – 16 KWIETNIA / NAMIOT:

16:00 – Redaktor Piotr Zaremba i bloger Paweł Rybicki podyskutują nt. trendów i zmian w najnowszej popkulturze.
17:00 – Gościć będziemy Krakowski Klub Wtorkowy z p. Adamem Kalitą.
18:00 – Ponownie Paweł Rybicki, tym razem z Grzegorzem Wszołkiem. „Dzień bez Twittera i Facebooka dniem straconym?” Porozmawiamy o blogowaniu oraz o tym jak Polacy odnajdują się w mediach społecznościowych – orężu psychologicznym (ale także politycznym).
19:00 – Spotkanie z…

ŚRODA – 17 KWIETNIA / NAMIOT:

16:00-20:00 – Spotkanie z dr. Mirosławem Borutą i Krakowskim Klubem Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki. Wszystko o Klubie i Klubowiczach – serdecznie zapraszamy, szczególnie, że w ramach spotkania – jak to zwykle w Klubie – od 18:00 będą obecni także Goście: ministrowie z kancelarii śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego a obecnie posłowie Prawa i Sprawiedliwości, pp. Adam Kwiatkowski (spotkanie i rozmowa z uczestnikami 3-ciej już edycji „Rajdu rowerowego im. Lecha i Marii Kaczyńskich”) oraz Jacek Sasin. Od 19:00 spotkanie z hipster prawicą pt. „Moda na prawicę” – podyskutujemy jak dziś wśród młodych ludzi promować modę na polskość „nie robiąc sobie obciachu”.

Od 18:00 czynne będzie również stoisko Księgarni Gazety Polskiej, która ma stałą siedzibę przy ul. Jagiellońskiej 11.

CZWARTEK – 18 KWIETNIA (Obchody III Rocznicy pogrzebu śp. Pary Prezydenckiej w Archikatedrze Wawelskiej):

O godz. 16:00 w Rynku Głównym (od strony Ratusza) premier Jarosław Kaczyński razem z p. Martą Kaczyńską dokonają odsłonięcia wystawy poświęconej śp. Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

20110418irocznicaO godz. 17:30 w Archikatedrze Wawelskiej rozpocznie się uroczysta Msza Święta. Po Mszy Świętej nastąpi przejście ze Wzgórza Wawelskiego na pl. Ojca Adama Studzińskiego (przy kościele Świętego Idziego) pod Krzyż Narodowej Pamięci (Krzyż Katyński) (fot. z 2011 roku, p. Andrzej Szełęga). Tam ok. godz. 18:30 odbędą się uroczystości i zostaną wygłoszone przemówienia, przemawiał będzie Premier Jarosław Kaczyński.

Zachęcamy do zabrania ze sobą kwiatów, zniczy i flag narodowych. Przez cały dzień będzie można przychodzić do Krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów i oddać hołd naszemu tragicznie zmarłemu Przywódcy i Jego Małżonce.

Przejście ul. Grodzką, wokół Sukiennic pod scenę nieopodal Wieży Ratusza. Ok. godz. 19:15 odbędzie się Koncert Pro Memoria. Wystąpią m.in. Tadek Firma Solo, Dawid Hallman i zespół Michała Lorenca.

PIĄTEK – 19 KWIETNIA / NAMIOT:

16:00 – Gościć będziemy m.in. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Młodzi ludzie opowiedzą na własnych przykładach, jak dziś krzewić wiarę i polskość.
17:00 – Spotkanie z posłem na Sejm RP Krzysztofem Szczerskim i krakowskimi ARCANAMI.
18:00 – Kolejni przedstawiciele dzisiejszym mediów tożsamościowych: Rebelya.pl i Miłosz Lodowski.
19:00 – Gościć będziemy reżysera Mariusza Pilisa, rozmowa o filmie „List z Polski”.
20:00 – Dyskusja „Być Polakiem, warto czy nie warto” z udziałem m.in. Stowarzyszenia KoLiber.

SOBOTA - 20 KWIETNIA / NAMIOT:

16:00 – Spotkanie z laureatami Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski za rok 2012 – Marcinem Mamoniem i Piotrem Litką – projekcja dokumentu „Trumny smoleńskie” i dyskusja.

NIEDZIELA - 21 KWIETNIA / NAMIOT:

16:00 – Spotkanie i rozmowa nt. „Jak nie wyzbyć się dziś polskości i dlaczego możemy być dumni” z red. Krzysztofem Wołodźko („Nowy Obywatel”).

Warto być Polakiem