Piknik Patriotyczno - Militarny Błonia Zabierzowskie 2015

W dniach 7 i 8 listopada 2015 na Błoniach Zabierzowskich pod Krakowem odbędzie się pierwszy, rodzinny Piknik Patriotyczno-Militarny. Celem wydarzenia jest promocja postaw patriotycznych, a także edukacja w zakresie historii Polaków na frontach II wojny światowej w łatwo przyswajalny i ciekawy sposób.

Osią atrakcji przygotowanych dla bywalców imprezy będzie obecność rekonstruktorów z czołowych Polskich stowarzyszeń działających w tym obszarze. Oprócz ekspozycji „żywego kadru” z frontu II wojny światowej przedstawianego w ramach nasyconej sprzętami i bronią z epoki „dioramy” zobaczymy też widowiskową inscenizację. Pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rekonstruktorów Feldgrau zobaczymy prawdziwą bitwę z udziałem Polskich, Niemieckich i Amerykańskich żołnierzy, a także Holenderskich partyzantów.

Dla kontrastu w trakcie imprezy będzie można zobaczyć również przedstawicieli współczesnej polskiej armii, który pojawią się na Błoniach Zabierzowskich za sprawą 6 Brygady Powietrznodesantowej. Krakowska jednostka ubarwi imprezę w Zabierzowie wysyłając na Piknik drużynę szturmową wraz ze sprzętem i bojowym pojazdem.

Podczas Pikniku Patriotyczno-Militarnego odbędą się także koncerty muzyczne. Na odwiedzających czekać będą: Krakowska Orkiestra Staromiejska czy Artyści Klubu Wojsk Specjalnych. Młodsze pokolenie twórców patriotycznych reprezentowane będzie solistkę Magdę Chołuj, a także rapera Tadka Solo czy zespół Irydion.

Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych, na których czekać będą zabawy organizowane przez animatorów z pobliskiego Rogatego Rancza.

Piknik Patriotyczno - Militarny Błonia Zabierzowskie 2015