GÓRECKI CHAMBER CHOIR

W dniu 15 czerwca o godzinie 18.30 w Bazylice Św. Michała Archanioła, w klasztorze OO. Paulinów na Skałce będzie miało miejsce niezwykłe muzyczne wydarzenie.

Właśnie wtedy odbędzie się kolejny koncert w ramach ogólnopolskiego cyklu Z PIEŚNI KOŚCIELNYCH wybitnego kompozytora - Henryka Mikołaja Góreckiego, w wykonaniu GÓRECKI CHAMBER CHOIR. Chór wystąpi pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika. Przedsięwzięcie to uzyskało wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

GÓRECKI CHAMBER CHOIR to zespół, do którego Dyrektor Artystyczny, Włodzimierz Siedlik, zaprosił znakomitych śpiewaków z krakowskiego środowiska muzycznego. Zostali oni dobrani specjalnie pod kątem specyfiki twórczości H. M. Góreckiego. Chór powstał na bazie zespołu projektowego, powołanego przez Stowarzyszenie PASSIONART i maestro Włodzimierza Siedlika, specjalnie na potrzebę zarejestrowania i wykonania Z pieśni kościelnych. Wydana w czerwcu 2013 roku płyta spotkała się ogromnym entuzjazmem wśród odbiorców i w tym roku została nominowana do Fryderyka. Można ją było usłyszeć także na antenie Polskiego Radia i Radia BBC.

Zarówno miejsce jak i czas kolejnego spotkania z metafizyczną twórczością Mistrza Góreckiego nie są przypadkowe. Krakowski koncert poświęcony jest bowiem 35. rocznicy spotkania Ojca Świętego Jana Pawła II z młodzieżą, w trakcie pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera fakt, iż wydarzenie honorowym patronatem obdarzył JE Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz, a partnerem organizatorów zgodził się zostać Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016. W trakcie koncertu słowo wygłosi ks. dr hab. Robert Tyrała.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego Jana Pawła II. Pozostałymi partnerami wydarzenia są: Polska Federacja PUERI CANTORES, Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi dla UPJP II oraz Agencja Artystyczna PRESTO. Patronat medialny nad cyklem sprawuje "Gość Niedzielny" oraz portal franciszkanska3.pl.

Wstęp na koncert jest wolny.

Serdecznie zapraszamy.

GÓRECKI CHAMBER CHOIR